این روزها دنیای بازی‌های ویدئویی زیر بمباران اطلاعاتی جدیدترین بازی شرکت راک‌استار (Rockstar) یعنی Red Dead Redemption 2 قرار گرفته است. تاکنون می‌دانیمبیش از ۲۰۰ حیوان مختلف در بازی وجود دارد، رابط HUD قابل خاموش شدن است، سیستم تیراندازی بازی شبیه به Max Payne 3 خواهد بود و باندلی جدید هم برای نسخه‌ی پلی‌استیشن ۴ پرو این عنوان معرفی شده است.

به تازگی نیز مصاحبه‌ای جدید از جاش باس (Josh Bass)، کارگردان هنری استودیو راک‌استار نورث (Rockstar North)، توسط مجله‌ی رسمی پلی‌استیشن منتشر شده است که اطلاعات جدید دیگری را از این بازی مورد انتظار فاش می‌کند. وی در رابطه با سیستم انتخاب‌ها وتاثیرشان بر داستان و گیم‌پلی Red Dead Redemption 2 بیان داشته است:

در حالی که داستانی عمیق وجود دارد، بازی پُر از انتخاب‌های متنوع است که به بازی‌بازان اجازه می‌دهد تا انتخاب کنند آرتور قانون‌شکنی شرافتمند باشد یا یا تبدیل به فردی یاغی و منفور شود. تمام این موارد به شما بستگی دارد. جهان بازی به روش‌های بزرگ و کوچک، به انتخاب‌های شما واکنش نشان می‌دهد و خوش‌بختانه زمانی که بازی‌بازان تجربیات خود را با یک‌دیگر به اشتراک می‌گذارند، متوجه‌ی تفاوت میان آن‌ها خواهند شد. تمام این‌ها بستگی به انتخاب‌هایی دارد که بازی‌بازان در طول بازی اتخاذ می‌کنند.

هرچند که شاید مقایسه‌ی اشتباهی باشد اما سخنان باس ناخودآگاه ذهن‌ها را به سمت بازی موفق استودیو سی‌دی پراجکت رد (CD Project Red) یعنی The Witcher 3 می‌اندازد؛ عنوانی که در آن انتخاب‌ها و عواقبشان تاثیر غیرقابل انکاری در بازی داشتند و اگر راک‌استار بتواند در این زمینه حتی نیمی از عملکرد سی‌دی پراجکت رد را از خود بر جای گذارد، به موفقیت بسیار عظیمی دست یافته است.

در اینکه بازی Red Dead Redemption 2 یکی از بزرگ‌ترین و وسیع‌ترین عناوین در چند ساله‌ی اخیر است هیچ شکی نیست ولی به نظر می‌رسد که شرکت راک‌استار  (Rockstar) قصد دارد با این عنوان، بازی‌های رایانه‌ای را از نظر وسعت گیم‌پلی نه تنها یک پله، بلکه چندین پله بالا ببرد. همانطور که می‌دانید در نسخه‌ی اول نیز شاهد شکار، حیات وحش طبیعی و حیوانات مختلف نظیر گرگ و بوفالو بودیم و در این حیطه نیز راک‌استار وعده‌هایی باورنکردنی در رابطه با پیشرفت نسبت به نسخه‌ی پیش داده است. 

طبق گفته‌های این شرکت بازی Red Dead Redemption 2 حاوی بیش از ۲۰۰ نوع حیوان خواهد بود. پیش از این نیز می‌دانستیم که این بازی دارای دنیایی کاملا داینامیک و دقیق خواهد بود و این گزاره‌ی راک‌استار نیز مهر تاییدی بر این نظریه زده است. راک‌استار در مورد حیات وحش بازی چنین گفته است:

در حیات وحش بازی Red Dead Redemption 2 شاهد حضور بیش از ۲۰۰ نوع از موجودات مختلف نظیر ماهی، گرگ و پرنده‌های مختلف هستید. تمامی این حیوانات به صورت طبیعی نسبت به محیط خود و تغییرات آن واکنش نشان می‌دهند.

همچنین طرحی از یک گرگ نیز منتشر شده است که می‌توانید آن را در قسمت زیر مشاهده کنید.

بازی Red Dead Redemption 2 در تاریخ جمعه ۴ آبان سال ۹۷ (۲۶ اکتبر سال ۲۰۱۸) برای پلی‌استیشن ۴ و ایکس‌باکس وان عرضه خواهد شد.