همه دسته بندی ها

نقشه جدید بازی PlayerUnknown’s Battlegrounds که در حال حاضر با نام Savage معرفی شده است، روند آزمایشی دیگری را می‌گذراند. توسعه‌دهندگان حاضر در کمپانی PUBG Corp اعلام کردند که نقشه جدید بازی پابجی به مدت زمان کوتاهی دوباره در سرور‌های آزمایشی در دسترس است و حال بازیکنان می‌توانند تغییرات و بهبود‌هایی را که به عمل آمده است، تجربه کنند.

تغییرات یاد شده شامل اضافه شدن سه نقطه جدید به این نقشه می‌شود که به گفته سازندگان، این محیط را انبو‌ه‌تر کرده است. بازیکنان در نقطه مرکزی جزیره با سازه‌های چوبی با نام Banyan Grove روبه‌رو می‌شوند و در همین محیط منطقه دیگری با نام Abandoned Quarry نیز دیده می‌شود. سومین نقطه هم Dock (لنگرگاه) نام دارد که در آن دو کشتی بسیار بزرگ به چشم می‌خورند. در ادامه می‌توانید به مناطق جدید نگاهی بیندازید.

pubg

pubg

گفتنی است که حال کاربران شاهد محدوده قرمز کوچک‌تری نسبت به گذشته خواهند بود و در آن سو محدوده آبی نسبت به تعداد بازیکن باقی‌مانده واکنش نشان می‌دهد. سازندگان در مورد جزئيات این تغییرات اطلاعاتی منتشر نکرده‌اند، اما در صفحه جزئيات آپدیت بازی PUBG در استیم نوشته شده است:

ویژگی‌های جدید به محدوده آبی اجازه می‌دهد که با توجه به تعداد بازیکنان زنده، مدت زمان باقی‌‌مانده را محاسبه کند و نسبت به آن عملکرد خود را پیش ببرد.

به گفته سازندگان، قایق‌ها در حواشی نقشه نسبت به گذشته کمتر ظاهر می‌شوند، اما آنها در مناطق شهری در کنار دریا بیشتر پدیدار خواهند شد. در آن سو کاربران در این نقشه شاهد نارنجک‌های بیشتری خواهند بود و آیتم‌های دیگر نیز میزبان تغییراتی شده‌اند. همچنین ایرادات مربوط به صدای پا نیز برطرف شده است و آب‌و‌هوای بازی نیز به جای اینکه در هر سِت تغییر کند، در جریان بازی شاهد تغییرات آب‌و‌هوا خواهیم بود.

فاز دوم آزمایشی نقشه Savage هم‌اکنون برای کاربرانی که ثبت نام کرده‌اند، در دسترس است و در تاریخ ۱۸ آوریل (۲۹ فروردین) به اتمام می‌رسد. سازندگان در مورد نقشه جدید بازی Playerunkown’s Battlegrounds گفتند که تا انتشار رسمی نقشه جدید شاید چند ماه طول بکشد، اما روند آزمایشی آن تا عرضه‌اش در دسترس کاربران قرار می‌گیرد.

در جدیدترین اخبار بازی مطلع شدیم که به احتمال زیاد یکی از استودیوهای شرکت ۲K Games در حال کار روی قسمتی جدید از بازی محبوب BioShock است.

جیسون شِرایر، خبرنگار سایت کوتاکو، در یکی از خبرهایش به سراغ استودیو Hangar 13، سازنده بازی Mafia 3، رفت. شرایر که در خبرش روی بازی Mafia 3 و تاثیری که ساخت این بازی روی استودیو سازنده‌اش گذاشته بود، متمرکز شده بود، به وجود پروژه‌ای پی برد که توسط استودیو همسایه‌ی هنگر ۱۳ ساخته می‌شد؛ یک استودیو سِری. گفته می‌شود این پروژه که با اسم رمزی Parkside شناخته می‌شود، قسمتی جدید از بازی بایوشاک خواهد بود و نه‌تنها بسیار سِری و به قول معروف Top-Secret است، بلکه در مراحل اولیه‌ی ساخت و توسعه‌اش هم به سر می‌برد.

یک منبع آگاه و نزدیک به این استودیوی مخفی، درباره این موضوع، چنین گزارشی را به وب‌سایت کوتاکو داده است:

اگر کسی از تیم Hangar 13 می‌خواست [درباره پروژه Parkside] با افراد تیم مخفی (که بالاتر ذکر شد) صحبت کند، آن‌ها می‌گفتند: «اوه نه؛ ما واقعا نمی‌توانیم درباره‌اش حرفی بزنیم!» اعضای این استودیو اصلا علاقه‌ای نداشتند که در مورد این موضوع صحبت کنند.

یک منبع دیگر گفت که این استودیو مخفی، تیم پروژه‌ی Parkside را فعلا کوچک نگه داشته است و در نظر دارد تا از اضافه شدن بیش از حدِ نیروی انسانی جلوگیری کند؛ موضوعی که حتی استودیوهای بزرگ را گاهی اوقات به دردسر می‌اندازد. به نقل از وب‌سایت کوتاکو، بعضی اعضای استودیو Hangar 13 با دیدن روند رو به زوال این استودیو سعی کردند وارد تیمِ پروژه پارک‌ساید شوند، اما بیشتر آن‌ها نتوانستند به این تیم راه پیدا کنند.

منبعی دیگر درباره این موضوع گفت:

موضوع این است که تیم پارک‌ساید برای مدیریت تعداد زیاد اعضا آمادگی ندارد. آن‌ها سعی می‌کنند تا درباره ساخت هسته‌ی تیم‌ و پروژه‌شان با هوش و ذکاوت عمل کنند.

در نوامبر ۲۰۱۵ (پاییز ۹۴)، استراوس زلنیک، مدیر عامل شرکت Take-Two Interactive که مالک توکی گیمز هم هست، درباره سری بازی‌های بایوشاک چنین گفته بود:

بدون شک بایوشاک یک مجموعه‌ی دائمی است.

با توجه به همین جمله‌ی زلنیک، هواداران باور دارند که بعد از بازی BioShock Infinite، قسمت‌هایی جدید از بازی محبوب‌شان ساخته خواهد شد.

کمپانی Take-Two در گزارش‌ مالی‌اش در نوامبر ۲۰۱۷ (آبان-آذر ۹۶)، امید ساخته شدن قسمتی جدید از بایوشاک را با گفتن اینکه «یک بازی مورد انتظار از یکی از بزرگ‌ترین مجموعه‌های ۲K Games» در ۳۱ مارس ۲۰۱۹ (۱۱ فروردین ۹۸) منتشر خواهد شد، دوباره زنده کرد؛ با این حال، همان قدر که این بازی ممکن است پروژه‌ی پارک‌ساید باشد، همان اندازه هم احتمال دارد که بازی Borderlands 3 باشد؛ بازی‌ای که به احتمال قریب به یقین شرکت‌های Wheelhouse و Gearbox در حال ساختش هستند. احتمالا باید در آینده‌ای نزدیک، منتظر واکنش شرکت ۲K نسبت به این موضوع باشیم.

BioShock: The Collection آخرین بازی از مجموعه بایوشاک بود که در سال ۲۰۱۶ منتشر شد. هر سه نسخه از بازی‌های بایوشاک، یعنی قسمت اول، دوم و Infinite، در این بازی با کیفیت اچ‌دی ریمستر شدند و کاربران کنسول‌های نسل هشتمی که نتوانسته بودند این مجموعه جذاب را تجربه کنند، به لطف این کالکشن توانستند این سه نسخه را بازی کنند.

این بازی توانست از وب‌سایت زومجی نمره‌ی خیلی خوبِ ۸.۵ را کسب کند. خواندن بخشی از بررسی این بازی خالی از لطف نیست:

به جرئت می‌توان گفت مجموعه‌ی بایوشاک از ارزشمندترین بازی‌های ریمستر شده در این نسل است. نه تنها خود باز‌ی‌ها به تنهایی شاهکار هستند، بلکه اضافه شدن تمام بسته‌های الحاقی و توضیحات کن لوین، کارگردان بازی به این مجموعه ارزش آن را چند برابر کرده است. با اینکه دو نسخه‌ی اول از لحاظ گرافیکی به هیچ وجه در حد و اندازه‌های دیگر ریمسترها نیستند، اما افزایش رزولوشن و نرخ ۶۰ فریم بر ثانیه‌ای تجربه‌ی دوباره‌ی رپچر را خوشایندتر از قبل کرده است. BioShock: The Collection روی هم رفته یک مجموعه‌ی عالی و یک ریمستر معمولی است که قطعاً ارزش تجربه‌اش را دارد.

X